ایجاد دیتابیس در cPanel پرینت

  • 11

وارد کنترل پنل هاستینگ شوید (cPanel), سپس در قسمت بندی ها گزینه ی : Databases به روی گزینه اول به نام MySQL® Databases کلیک کنید(علامت دلفین به همراه جمله MySQL).

در صفحه جدید در قسمت New Database که بعد از آن نام کاربری برای اتصال به کنترل پانل نیز نوشته شده یک فیلد خالی است درون آن یک اسم بنویسید (مثلاً wpcms1) و به روی گزینه Create Databases کلیک کنید. نام دیتابیس بدین ترتیب ایجاد می شود اما کار ما تمام نشده. در صفحه جدید روی گزینه Back کلیک کنید تا به صفحه قبل بازگردید. کمی پایین تر در قسمت MySQL Users گزینه های Add New User که به ترتیب : Username , Password , Password (again) که باید پر کنیم. گزینه username رو بنویسید : wpcms2 و در دو گزینه بعدی با انتخاب دکمه Password Generator یک رمز عبور قوی و ایمن بسازید . وقتی دکمه را انتخاب کردید یک پنجره باز میشه و رمز رو نمایش میده و میتونید رمز رو استفاده کنید که با زدن دکمه Generate Password میتوانید رمز عبور رو به صورتی که فکر میکنید بهتر است انتخاب کنید. ( بنده برای انتخاب بهتر رمزی رو انتخاب میکنم که از نشانه هایی که به روی کیبورد و اعداد نوشته شده استفاده شده و حروف و عدد نیز در آن موجود باشد زیرا ایمن تر است) , با انتخاب تیک گزینه I have copied this password in a safe place دکمه ی use password فعال میشه و میتونید کلیک کنید تا درون فیلدهای خالی رمز عبور با اون رمزی که انتخاب کردید پر شود و در نهایت Create user را انتخاب کنید. خیلی عالی تا اینجا شما بسیار خوب عمل کردید , حالا برای اینکه هر وقت نیاز بود بتوانیم این اطلاعات را داشته باشیم مثلاً در مواقعی که نیاز است یک قسمتی را توسط دیتابیس وردپرسی که نصب کردیم فراخوانی کنیم اطلاعات را در یک فایل نوتپد یاد داشت میکنیم. فرض بر اینکه شناسه شما support باشد:

Database name: support_wpcms1

Database username: support_wpcms2

Database Password: hj!@#$1256td

لازم به ذکر است که رمزی که من اینجا نوشتم یک رمز از خود ساختگی است و شما می بایست در جلوی گزینه Database Password رمزی که ساخته شده توسط ژنراتور را بنویسید. خب پس از یادداشت کردن در صفحه ای که در نهایت شناسه و رمز ساختید و بهتون پیغام با موفقیت ایجاد شدن رو داد روی گزینه Back مجدداً کلیک کنید برای اتمام دیتابیس که مهم است و اون اتصال نام و شناسه دیتابیس به هم است. خب با بازگشت به صفحه قبل در قسمت بعد از جایی که شناسه و رمز را ساختیم در قسمت : Add User To Database دو گزینه user و database رو که ساخته شده را نوشته است. شما تنها روی دکمه بعد از آن که Add است کلیک کنید. در صفحه جدید گزینه ALL PRIVILEGES را تیکش را فعال کنید و سپس دکمه : Make Changes را انتخاب کنید. پس از اتمام این مرحله پنجره cPanel را Minimize یا همان پایین بیاورید.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

« برگشت