بهینه سازی برای موتورهای جستجو سئو سایت

سرویس بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو (سئو)

بهینه سازی برای موتورهای جستجو - سئو

SEO چیست ؟

سئو یا SEO, مخفف کلمات Search Engine Optimization (بهینه سازی برای موتورهای جستجو) می باشد.

این توصیف یک سری از تکنیک ها و روش ها برای بهینه سازی سایت در جهت بهبود دیده شدن و در دسترس قرار گرفتن بهتر یک وب سایت در نتایج موتورهای جستجو می باشد. هدف از بهینه سازی وب سایت سئو نیز قرار گرفتن در رتبه بندی بهتر و بالاتر در موتور جستجو است.

چرا SEO مهم است؟

روش ها و تکنیک های سئو در واقع راهی برای رسیدن به موفقیت و کسب رتبه عالی در بین موتورهای جستجو و رسیدن به صفحات اول موتور جستجو است. در واقع هر چه رتبه سایت در موتورهای جستجو بالاتر باشد ، CTR نیز بالاتر خواهد بود.

SEO یک وسیله مهم برای ایجاد راهی جهت بهینه سازی و بهبود وضعیت سایت در بین دیگر رقبا است و به طور کلی سئو یک مرجع یادگیری از چگونگی کار موتورهای جستجو است که با کسب اطلاعات بیشتر و رعایت نکات می توان تاکتیک های خوبی را پیاده کرده و از روش های بی فایده دوری نمود . پاسارگاد سرویسز در این امر نیز در کنار شما خواهد بود و شما را یاری و مشاوره خواهد کرد.

مهمترین عامل برای موفقیت یک وب سایت در بستر وب جلب بیننده می باشد و جدا از خدمات ارایه شده در آن، باید بیننده داشته باشد و بطور کلی تعداد بینندگان یک سایت برگ برنده آن برای کسب موفقیت در دنیای وب است. روشن است که فقط یک طراحی جذاب و چشمگیر تضمینی برای آمدن کاربران به سایت نمی باشد، بلکه باید بینندگان را به طریقی به سایت جذب نمود.

بدون شک بهترین راه برای رفع نیازهای اطلاعاتی کاربران، موتورهای جستجو می باشند. یعنی اگر در جستجوی کسب اطلاعات در رابطه با موضوعی خاص و یا به دنبال خدمات و یا کالایی باشید، در اولین گام به سراغ موتورهای جستجو خواهید رفت. امروزه موتورهای جستجو یکی از ابزارهای قدرتمند و مهم در بستر وب می باشند و کمک فراوانی به کاربران اینترنتی می نمایید که آمارها نیزگواهی بر این ادعا می باشند:

همان گونه که آمارها نشان می دهند موتورهای جستجو ابزار مناسبی هستند که خریداران به کمک آنها، کالا یا خدمات (اطلاعات) مورد نیاز خود را می یابند. البته بسیاری از کاربران دریافته اند که در اغلب موارد 10 رتبه اول (صفحه نخست) نتایج جستجو می تواند خواسته آنها را برآورده کند و هنوز هم علاقه دارند که تنها 10 سایت اول در نتایج جستجو را مرور کنند. با توجه به این آمارها، اهمیت کسب رتبه های بالا در موتورهای جستجو روشن تر می شود، بطوریکه رتبه بالاتر برابر است با بازدید کننده بیشتر و در نتیجه فروش بیشتر. موتورهای جستجو مهمترین ابزار بازاریابی الکترونیک نیز محسوب می شوند. از بین موتورهای جستجو موجود سه موتور جستجو دارای اهمیت زیادی هستند: Google که پرطرفدارترین موتورهاست و موتور قدیمی جستجو کننده !Yahoo و موتور جستجوی ماکروسافت با نام تجاری Bing.

با توجه به روشن شدن اهمیت موتورهای جستجو باید هر وب سایتی برای موفقیت حتماً در نتایج موتورهای جستجو آنها حضور داشته باشد که راه حضور آن نیز تنها به وسیله روش ها و تکنیک های خاصی امکان پذیر است. حضور در موتورهای جستجو ، پس از نصب و راه اندازی سایت گامی است که هیچگاه نباید فراموش شود.

اما نکته ای که نباید فراموش کرد آن است که تنها حضور در این موتورها کافی نیست چرا که معمولا کاربران نتیجه مورد نظر خود را در صفحه نخست و یا دوم انتظار دارند، بنابراین پیروزی در رقابت برای قرار گرفتن در صفحات نخست در جستجوی کلمات کلیدی خاص بسیار اهمیت دارد. ما طرح کاملی برای بهینه سازی صفحات و اعمال روشهای خاص در آنها قبل از معرفی و نیز نظارت و نگهداری رتبه به دست آمده پس از حضور در موتور های جستجو داریم تا جوینده شما ، یابنده باشد.

هرگاه شما درخواستی را در موتور جستجو وارد می کنید و دکمه جستجو را می زنید لیستی از وب سایت هایی را می بینید که شامل آن لغت درخواستی هستند. کاربرها معمولاً از وب سایت هایی دیدن میکنند که در بالای این لیست هستند زیرا حس میکنند که با درخواستشان مطابقت بیشتری دارند. اگر تا به حال از خودتان پرسیده اید که چرا این وب سایت ها رتبه های بهتری نسبت به بقیه دارند، باید بدانید که علت آن تکنیک بازاریابی اینترنتی قدرتمندی به نام بهینه سازی موتور های جستجو ( سئو - بهینه سازی سایت) می باشد.